2019-04-13 Egyesületünk is megemlékezett a Katyn-emlékkeresztnél

Lengyelország nemzeti tragédiája, a katyñi mészárlás áldozataira emlékeztek pénteken, Székesfehérváron, a megújult Jávor Ottó téri Katyñ emlékkeresztnél, az áldozatok emléknapja alkalmából. Az eseményen Marcin Sokołowski, Lengyelország budapesti konzulja és Székesfehérvár polgármestere mondtak beszédet és emlékeztek meg a mintegy 22 ezer lengyel értelmiségiről, tisztről, akik 1940 tavaszán, a Katyñ környéki erdőkben vesztették életüket. Egyesületünket Juhász László képviselte az emelkedett hangulatú rendezvényen, hiszen nekünk a külhoni kapcsolatok mellett fontos a lengyel-magyar barátság ápolása. Az elmúlt években többször vendégeskedtünk Lengyelországban: mint Székesfehérvár delegációjának tagjai, másszor utánpótlás focista gyerekek kísérői, és szerveztünk tagjaink, szimpatizánsaink számára már nagy buszos kirándulást is.

forrás : feharvar.hu